Göbeklitepe Koleksiyonu | Kristal Dükkan

GÖBEKLİTEPE

Bilinen insanlık tarihi değişiyor, tarih yeniden yazılıyor! Yapımı milattan önce 10.000 yılına uzanan Göbeklitepe, tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi. İlk anıtsal tapınak olan Göbeklitepe, dini sınıfın varlığını ve toplumsal sınıflaşmaların tahmin edilenlerden daha eskiye dayandığını kanıtlıyor. İleri düzeyde mimarlık ve mühendislik gerektiren, animist figürlerle zenginleştirilmiş tapınaklar, taşa kazınan ilk resimler ve Neolitik Çağ’ın ilk heykelleri ile tarihin en önemli keşiflerinden biri.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan ve “insanlık tarihinin sıfır noktası” olarak adlandırılan Göbeklitepe’nin eşsiz hikâyeleri Luna Merdin Göbeklitepe koleksiyonuyla tekrar hayat buluyor, tarih bedenlerinizi süslüyor.

TÜM ÜRÜNLER


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/kristal4/public_html/wp-content/litespeed/css/68be4904342b557f8f109f2681b6ea1f.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/kristal4/...', 130, Array) #1 /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/kristal4/...') #2 /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://kristal...', 'css', true, Array) #3 /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/kristal4/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): LiteSpeed\Optimize->f in /home/kristal4/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130